قرآن و عترت

دریچه مسلمانی = مفاهیم و معارف اسلامی ، اتصال به قرآن و اهل بیت

قرآن و عترت

دریچه مسلمانی = مفاهیم و معارف اسلامی ، اتصال به قرآن و اهل بیت

کد آهنگ

قرآن و عترت

من مسلمانم و عاشق امام زمان هستم و این وبلاگ رو بعنوان یک اقـدام در جهت انتظار عملی امام زمان (عج) طراحی کردم و سعی می کنم به اندازه توان خودم تلاش کنم . اینم بگم که دعای کمیل رو خیلی دوست دارم . سعی می کنم تا بتونم دنبال تفسیر قرآن و جلسات تفسیر باشم .
سه خصوصیت دارم .
اول : حاضر نیستم به خاطر آبادی دنیای خودم ، دنیای دیگران رو خراب کنم .
دوم : حاضر نیستم آخرت خودم را بخاطر دنیای دیگران خراب کنم.
سوم : حاضرم به خاطر آباد کردن آخرت دیگران حتی دنیای خودم خراب بشه .

ضمنا اکثر مطالب وبلاگ ، تماما نوشته خودمه . می دونم سلیقه ها متفاوته اما امیدوارم مطالب نوشته شده جوری باشه که تفسیر درستی از مفاهیم دینی انجام داده باشم هر مطلب هم که از جای دیگه ای هست منبعش نوشته شده .

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
ذكر ايام هفته
ذکر روزهای هفته
ايام هفته
تاریخ روز
اوقات شرعي
اوقات شرعی
دعاي فرج
دعای فرج
همراه با قرآن
آیه قرآن تصادفی
دانشنامه سوره ها
سوره قرآن
تدبر در قرآن
آیه قرآن
وصيتنامه شهدا
وصیت شهدا
ساعت
ساعت فلش مذهبی

۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است


اما بدانیم آن شیعیانی که بر منابر نور در بهشت سوارند ، نه آنهایی هستند که سالها در رکاب پیامبر و حتی علی بوده اند و در نهایت به طمع دنیا و به واسطه نداشتن بصیرت ، رو در روی معیار و میزان حق و راستی و در مقابل صراط مستقیم و قرآن ناطق ایستادند . بلکه هم الفائزون آنهایی هستند که تا آخر و نه به طمع دنیا بلکه با معرفت و بصیرت در پیروی از علی باقی ماندند . 
و اما وظیفه ما ! نه ایرانی بودن ما بدون مسلمان بودن و زیر پرچم اسلام بودن برای ما فایده ای دارد  و نه تعریف از ما توسط غیرمسلمانان و معاندان اسلام ، برای ما افتخار است . ادعای روشنفکری هم آن زمان که از معارف اسلام بهره ای نداریم ، گزافه ای بیش نیست . سلمان هم اگر سلمان شد و پیامبر او را از اهل بیت معرفی کرد ، نه بواسطه ایرانی بودنش که به واسطه معرفت و شناخت و درک صحیح او از اسلام و پیروی از اسلام و پیروی و اطاعت از پیامبر و علی بود . 
پس با کسب معرفت و شناخت و بصیرت ، علی زمان خود را دریابیم و نه از گروه خوارج که از پیروان فرزند علی و جانشین بر حق خمینی کبیر باشیم .
 
برای دیدن متن کامل مقاله میلاد حضرت علی بر روی ادامه مطلب کلیک کنید
  • مهدی جعفری زاده

عظمت علی

۱۱
ارديبهشت

علی (علیه السلام) مولای جن و انس

از سلمان فارسی نقل شده است که ابلیس کنار جماعتی که به امیرالمؤمنین ناسزا می گفتند، رسید و در برابر آنها ایستاد. گفتند: تو کیستی؟ گفت: من ابامره هستم. گفتند: سخنان ما را شنیدی؟ گفت: بله، وای بر شما که مولایتان علی را ناسزا می گویید. گفتند از کجا می دانی که او مولای ماست؟ گفت: از آنجا فهمیدم که پیامبرتان فرمود: «من کنت مولاه فعلی مولاه» . گفتند: تو از دوستداران و شیعیان او هستی؟ گفت: نه، ولی او را دوست دارم و هرکه دشمن او باشد، من در مال و فرزندان او شریک هستم. گفتند: ای ابامره در مورد علی (علیه السلام) چیزی بگو. گفت: ای پیمان شکنان و بی دینان، بدانید من در میان جن ها 12000 سال عبادت کردم و نیز 12000 سال دیگر نیز در میان فرشتگان در آسمان عبادت کردم. در آن محل که مشغول ذکر خدا بودیم، نوری خیره کننده از کنار ما گذشت. همه ی فرشتگان به سجده افتادند، گفتند: «سبوح قدوس» این نور فرشته ی مقرب و یا نبی مرسل نیست، این نور طینت علی بن ابی طالب (علیه السلام) است.(1)

1.بحار، ج39، ص 163.

منیع : rasekhoon.net/


  • مهدی جعفری زاده

ابزار وبلاگ