قرآن و عترت

دریچه مسلمانی = مفاهیم و معارف اسلامی ، اتصال به قرآن و اهل بیت

قرآن و عترت

دریچه مسلمانی = مفاهیم و معارف اسلامی ، اتصال به قرآن و اهل بیت

کد آهنگ

قرآن و عترت

من مسلمانم و عاشق امام زمان هستم و این وبلاگ رو بعنوان یک اقـدام در جهت انتظار عملی امام زمان (عج) طراحی کردم و سعی می کنم به اندازه توان خودم تلاش کنم . اینم بگم که دعای کمیل رو خیلی دوست دارم . سعی می کنم تا بتونم دنبال تفسیر قرآن و جلسات تفسیر باشم .
سه خصوصیت دارم .
اول : حاضر نیستم به خاطر آبادی دنیای خودم ، دنیای دیگران رو خراب کنم .
دوم : حاضر نیستم آخرت خودم را بخاطر دنیای دیگران خراب کنم.
سوم : حاضرم به خاطر آباد کردن آخرت دیگران حتی دنیای خودم خراب بشه .

ضمنا اکثر مطالب وبلاگ ، تماما نوشته خودمه . می دونم سلیقه ها متفاوته اما امیدوارم مطالب نوشته شده جوری باشه که تفسیر درستی از مفاهیم دینی انجام داده باشم هر مطلب هم که از جای دیگه ای هست منبعش نوشته شده .

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
ذكر ايام هفته
ذکر روزهای هفته
ايام هفته
تاریخ روز
اوقات شرعي
اوقات شرعی
دعاي فرج
دعای فرج
همراه با قرآن
آیه قرآن تصادفی
دانشنامه سوره ها
سوره قرآن
تدبر در قرآن
آیه قرآن
وصيتنامه شهدا
وصیت شهدا
ساعت
ساعت فلش مذهبی

۱۶ مطلب در فروردين ۱۳۹۳ ثبت شده است

غربت آقا

۳۰
فروردين
 

فایل صوتی بسیار تاثیر گذار در مورد امام زمان (عج)

اگه می خوای برای امام زمان گریه کنی این فایل صوتی رو گوش کن

اونقدر گریه می کنی و به خودت میای

که از این به بعد هر شب قبل خواب این فایل رو گوش می کنی

و گریه می کنی و توبه می کنی ، بعد می خوابی

 

دریافت
عنوان: غربت آقا
حجم: 2.38 مگابایت

 • مهدی جعفری زاده


خدایا بلایم بسی بزرگ است و بدحالی ام از حد گذشته و اعمالم نارساست و علائقم مرا خانه نشین کرده و آرزوهای دور و درازم مرا از رسیدن به منافع بازداشته و دنیا با ظاهر فریبنده اش مرا فریب داده و نفس اماره ام مرا به خیانت کشانیده است . پروردگار و آقای من از تو مسئلت دارم که به عزتت ، بدی رفتار و کردارم ، جلوگیر اجابت دعایم نگردد و رسوایم نکنی به آنچه از اسرار پنهانم آگاهی و برای رفتار بد و کارهای زشتی که در خلوت و پنهان انجام دادم و برای زیاده روی و نادانی و شهوترانی و بی خبری ام در عقوبتم شتاب نکنی و خدایا به عزتت سوگند در تمام احوال نسبت به من مهربان و در تمام امور بر من مهروز باش زیرا که ای معبود من و ای پروردگارم جز تو چه کسی را دارم که از او رفع گرفتاری و توجه در کارم را درخواست کنم .     فرازی از دعای کمیل

 • مهدی جعفری زاده

قسمت چهارم : اعتقادات

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که کاری رو که بهش خیلی اعتقاد دارین ، انجام بدین اما در مقابل ، کسی که به اون کار شما اعتقاد نداشته باشه ، شما رو نهی یا مسخره کنه . اما اینو بدونید بعضی وقتها اعتقادات حتی باعث می شن آدم با ارزش ترین چیز دنیایی خودش که جونش هست رو فدا کنه . آره بعضی چیزها هستن که انسان حتی تمام دنیا رو هم با اونا معامله نمی کنه چه برسه که بخواد برای اونا مبلغ تعیین کنه . نمی خوام تند برم اما یکی از اونها ، قول و تعهدشه . شاید هیچ کدوممون به این موضوع توجه نکنیم اما اون روزی که می خوایم توی یه اداره استخدام بشیم یک تعهد و سوگندنامه رو امضاء می کنیم و قسم می خوریم که به ضوابط اون اداره پایبند باشیم . بذارید یه جور دیگه بگم . اگه کسی بخواد مسلمانیتون رو بخره ، حاضرید چقدر براش مبلغ تعیین کنید . حالا فکر می کنید اگر شما آدم درستکاری نبودید و مثل من پا روی خیلی اعتقاداتتون گذاشتید ، اون مسلمان بودنمون مایه افتخاره برامون یا برعکس آبروی مسلمانها رو هم می بریم .
میگن بدبخت کسی هست که دینش رو به دنیاش بفروشه اما می دونید بدبختر از اون کیه ، کسی که دینش رو به دنیای دیگری بفروشه . مثلا برای اینکه یکی دیگه می خواد کلی سود بکنه پا روی اعتقاداتتون بذارید و کار خلافی رو انجام بدید و شرف و وجدان کاریتون رو بخاطر سود بردن دیگران زیر پا بذارید . یادتون نره عمل به اون تعهد و سوگندنامه کاری هم یکی از اعتقاداتمون هست که اصلا نمی شه براش قیمت تعیین کرد .

 • مهدی جعفری زاده

به بهانه روز ملی فناوری هسته ای

استعمار در قدیم اینطوری بود که کشورهای غارتگر یک جایی رو به عنوان مستعمره در نظر می گرفتن ٬ بعد یا با حمله نظامی یا از طریق سیاسی ٬ حکومت اون کشور رو بدست می گرفتن یا مهره های خودشون رو بر کشور مسلط می کردن و بعد با امتیازات و قراردادهای یک طرفه ثروتهای اون کشور رو به غارت می بردند . حالا کار نداریم با پیشرفت جوامع این نوع استعمار شکل های گوناگونی به خودش گرفت اما نوع استعمار همون بود . شیوه بعدی استعمار که در آینده بکار گرفته خواهد شد این است که با توجه به رو به اتمام بودن انرژی های فسیلی و محدود بودن دانش انرژی های نو مثل انرژی هسته ای در دست چند کشور ٬ احتمالا این چند کشور با تبانی با یکدیگر ٬ انرژی هسته یا دانش هسته ای رو فقط در قبال گرفتن امتیازات از کشورها به اونها می فروشن . با این حساب کشورهای ضعیف هم که از دانش و علم بالایی برخوردار نیستند ٬ چون رسیدن به دانش هسته ای رو دور از دسترس می دونن و با توجه به اتمام منابع فعلی انرژی شون و نیازی که به انرژی های جدید دارن ، مجبورا هر شرطی رو قبول کنن . حالا این وسط فرض کنید یک کشور مسلمان که پایبند به موازین خلاقی و قوانین بین المللی و خواستار برقراری عدالت در جهان هست دارای این انرژی و دارای دانش اون باشه و از طرفی همه اون کشورهای استعمارگر هم با این کشور مشکل داشته باشند ٬ فکر می کنین چه اتفاقی می افته ؟ خب مشخصه تمام نقشه های شوم و شیطانی اونها برای ایجاد یک استعمار جدید و غارت کشورهای ضعیف که اکثرا هم مسلمان هستند از بین می ره . حالا که فهمیدیم شیوه بعدی استعمار ٬ فروش انرژی هسته ای یا دانش اون به قیمت گرفتن امتیازات و شرطهای بی حد و مرز هست ٬ بهتره بدونین ما که دنبال بدست آوردن انرژی هسته ای بودیم و شعارمون این بود که انرژی هسته ای حق مسلم ماست ٬ نشون دادیم فقط شعار نمی دیم و در عمل 6 سال پیش این موضوع را ثابت کردیم و روز ملی فناوری هسته ای (۲۰ فروردین) رو در تاریخ ثبت کردیم و چرخه سوخت هسته ای بومی را کامل کردیم . البته یادمون نره در این راه شهیدانی هم تقدیم کردیم که این شهیدان نشانه هایی شدند که راه را گم نکنیم و مقتدر و ثابت قدم راهمان را ادامه بدهیم . روح شهیدان راه انرژی هسته ای شاد و زنده باد ایران

شهید احمدی روشن

 • مهدی جعفری زاده

حضرت ماه

۲۶
فروردين

دانلود آهنگ زیبای حامد زمانی در مدح حضرت زهرا (سلام الله علیها)

عنوان: حضرت ماه حامد زمانی
حجم: 3.34 مگابایت
 • مهدی جعفری زاده

کوه در روز قیامت

۲۶
فروردين

کوه   نوزاد

به این دو عکس نگاه کنید

این کوه چنان محکم است که با هیچ چیز تکه ای از آن جدا نمی شود . در عوض سر نوزاد انسان آنقدر ظریف است که در چند روز اول تولد حتی با یک مشت ، متلاشی می شود

در روز قیامت این کوه مانند پنبه حلاجی شده و متلاشی می شود و در هوا پراکنده می شود

چه بر سر انسان می آید ... پس از اعمال خود بترسیم

 • مهدی جعفری زاده

یاری کنندگان

۲۵
فروردين

(آنان که خدا را یاری می کنند)

آنهایی هستند


که اگر در روی زمین به آنها 

اقتدار و تمکین دهیم ،


نماز را به پا می دارند

زکات می دهند

امر به معروف

و نهی از منکر می کنند

و عاقبت همه کارها به دست خداست .

 • مهدی جعفری زاده

قسمت سوم : بهشت خدا

می دونید دنیا رو چرا دنیا می گن . دنیا از ریشه دنی به معنی پست یعنی بی ارزش ، گرفته شده . واقعا هم که دنیایی که توش درد و رنج و سختی باشه ، بی ارزشه . به دنیایی که نتونی مدت موندنت رو توش تعیین کنی و ندونی که کی می میری ، اصلا نباید دل ببندی . اگه قراره دنیا فقط یک گذرگاه باشه تا به یه جای دیگه برسیم ، پس چه بهتر که حواسمون فقط به اون جایی باشه که قراره برای همیشه اونجا باشیم (آخرت و بهشت) . دنیا از این نظر خوبه که می تونی برای آخرتت توشه جمع کنی و می تونی به تناسب توشه های بیشتری که جمع می کنی و کارهای نیکی که انجام می دی ، جای بهتری توی آخرت برای خودت رزرو کنی . آره . دنیا رو باید سکو و پله ای برای رسیدن به بهشت خدا قرار داد ، نه اینکه دنیا رو بهشت خودمون فرض کنیم و فکر کنیم که همین جا بهشته و بعد از اینجا ، جایی نیست و در نتیجه این تفکر اشتباه هرکاری بکنیم و برای لذت بردن بیشتر از این دنیا به هرکاری دست بزنیم . 
این مثل اونایی هست که میگن همین دنیا رو عشق است . یا میگن هرچی می تونی از همین دنیا استفاده کن . و به تبع برای استفاده بیشتر از این دنیا ، توی لجن فرو می رن و از هیچ کاری دریغ نمی کن . خدا هم اونایی رو که به این دنیا چسبیدند ، بیشتر به همین دنیا می چسبونه و هی بهشون بیشتر می ده تا یه روزی توی آخرت تلافی شو سرشون در بیاره .
منم زندگی راحت توی این دنیا رو دوست دارم ، منم دوست دارم بزرگترین خونه و بهترین ماشین و امکانات رو داشته باشم ، اما اگه بخواد به قیمت خراب کردن خونم توی بهشت باشه و اگه بخواد رسیدن به نعمتهای دنیا و استفاده از اونها ، به قیمت از دست دادن بهشت خدا باشه ، ای کاش به هیچ کدوم از راحتی های این دنیا نرسم .

 • مهدی جعفری زاده

به طاها به یاسین

۱۸
فروردين
فایل صوتی دکلمه زیبای به طاها به یاسین علی فانی در مدح امام زمان

عنوان: به طاها به یاسین
حجم: 4.92 مگابایت
متن نوشتاری دکلمه :
به طاها...به یاسین...به معراجِ احمد...
به قدر و...به کوثر...به رضوان و طوبی...
 • مهدی جعفری زاده

چرا حرص ؟

۱۷
فروردين

می دونید عکس پشت زمینه ویندوز من چیه ؟! همین عکسی که پایین مطلب اومده . آره عکس یک قبر . واقعا هم رو من تاثیر گذاشته . از اونجایی که تو محل کار ، بیشتر کار من با کامپیوتره ، هر وقت پشت کامپیوتر می شینم و چشمم به عکس قبر می یفته به خودم میام و می گم من که قراره یه روزی تو همچین جایی برم و هیچی هم از این دنیا با خودم نبرم ، پس چرا حرص ، چرا طمع ، چرا مال حرام !!!!!!!!!

قبر
 • مهدی جعفری زاده

خمینی دیگر

۱۶
فروردين

خامنه ای خمینی دیگر است

خامنه ای

اگر ز سرهایمان کوه بسازند

هرگز اجازه نمی دهیم فرزندانمان

در کتاب تاریخ بخوانند : (( خامنه ای تنها ماند)) و

 • مهدی جعفری زاده

خانه ابدی

۱۵
فروردين

همیشه در خاطرمان باشد که روزی فقط در خاطر دیگران خواهیم بود و رفتنی هستیم

قبر

 • مهدی جعفری زاده

قسمت دوم : تاثیر ایمان

می گن نگاه محبت آمیز به چهره پدر و مادر عبادته . از طرفی هم می گن نگاه به چهره مومن عبادته . من از این رهگذر مشمول انجام هر دو نوع عبادت می شم ، چون پدرم طوری زندگی کرده که حداقل از دید مردم یک انسان مومن بوده . پدرم نه حق کسی رو خورده و نه به کسی ظلم کرده ، به همه احکام اسلام هم پایبند بوده . اهل نماز و مسجد بوده . حالا این حرفها رو می زنم نه به خاطر این که می خوام از پدرم تعریف بکنم ، بلکه برای اینه که می خوام یه نتیجه بگیرم . می خوام بگم پدرم اونقدر درست زندگی کرده که حالا وقتی من به چهره اش نگاه می کنم انگار دارم عبادت می کنم چون می گن نگاه به چهره مومن عبادته . ولی وای به حال پسر من . نمی دونم چندسال دیگه که پسرم بزرگ بشه وقتی به چهره ام نگاه می کنه اونم مشمول این عبادت می شه یا نه از بس من گناهکارم باید هر وقت به چهره من نگاه می کنه ، کفاره هم بده .
نه . جدی می گم . من اگه درست زندگی نکنم ، اگه اهل نماز و مسجد و درستکاری نباشم . اگه اهل حرام خواری و رعایت نکردن دستورات دین باشم ، مطمئنا روی بچه هام هم تاثیر می ذاره . نه تنها توی اخلاق و رفتارشون که حتی ممکنه اونا بخاطر اینکه من آدم درستکاری نبودم پیش بقیه احساس شرمندگی بکنن . دعا می کنم در آینده پسرم نه تنها به خاطر اینکه من آدم مومن و درستکاری هستم به من افتخار بکنه ، بلکه وقتی به صورتم نگاه می کنه خدا براش عبادت ثبت کنه نه اینکه بخاطر گناهای من اونم از عبادت محروم بشه .

 • مهدی جعفری زاده

فاطمیه

۱۲
فروردين

مقالات فاطمیه

مقاله خواندنی (فاطمه فاطمه بود)

شعر و مقاله خواندنی (مقصود خلقت)

مقاله زیبای (مزد پیامبری)


برای دیدن متن این سه مقاله زیبا روی ادامه مطلب کلیک نمایید

 • مهدی جعفری زاده


با تشکر از حامد زمانی خواننده عزیز کشورمون که با حسن انتخاب شعر و مطلبی رو برای خوندن انتخاب کرده که مطمئنا ماندگار میشه ، ما هم حرفهای توی ترانه اونو تایید می کنیم و می گیم گزینه های روی میز ما عبارتند از :

یک : پیروی و ماندن در خط امام و افتخار به انقلاب .

  دو : ایمان داشتن به اینکه ایران زمین کشور امام زمان هست و خدا به این سرزمین عنایت ویژه داره که توی حادثه طوفان شن طبس این موضوع تایید شد .

  سه : همیشه به یاد شهدا بودن و شهادت طلبی و زنده نگه داشتن عاشورا و عشق کربلا داشتن

چهار : ایستادگی و نترسیدن و الگو قراردادن فهمیده ها

پنج : پس گرفتن حتی یک ذره از خاک وطن و مقاومت و استعانت از خدا و از خدا دانستن فتوحات و پیروزی ها .  شش : زنده نگه داشتن شعائر دینی و افتخار به مذهب و معتقد بودن و دین مداری در کنار داشتن قدرت نظامی .  هفت : وحدت و همدلی و حضور همیشگی در صحنه و حضور پرشورتر از سال قبل در راهپیمایی ها و انتخابات .

و مطمئنا دشمن هم که همیشه می گه گزینه نظامی روی میز است این رو بدونه که گزینه نظامی اونها فقط روی میزه و جرات اینکه گزینه خودشون رو عملی کنند ندارن اما ما همه هفت گزینه روی میزمون رو عملی کردیم و حتی در صورت استفاده دشمن از تنها گزینه روی میزش با تمام گزینه های روی میزمون جلوش وا می ایستیم و به قول حامد زمانی عزیز اونوقت آخر قصه دشمنه و خودشون نابود می شن . ان شاء اله


لینک دانلود کلیپ حامد زمانی (گرفته شده از سایت مفید تایباد خبر)

 • مهدی جعفری زاده


بارالها تو خود سستی مرا در مقابل اندکی از بلای دنیا و عقوبات آن می دانی  با اینکه قطعا این بلا مدت و زمانش اندک و رنجش پایان پذیر است .  پس چگونه خدا طاقت بیاورم  در مقابل بلائی که مدتش طولانی و عقوبت و عذابش دائمی است  و آسمانها و زمین طاقت و تاب آن را ندارند .  خدایا اگر در قیامت مرا بخاطر نافرمانی و استحقاق عذاب هم ردیف دشمنانت بگردانی  و میان من و محبان و دوستانت جدایی افکنی ،  پس به فرض که ای خدا بر شکنجه تو شکیبایی کنم   اما چگونه بر فراق تو صبر کنم .

مناجات

فرازی از دعای کمیل

 • مهدی جعفری زاده

ابزار وبلاگ