قرآن و عترت

دریچه مسلمانی = مفاهیم و معارف اسلامی ، اتصال به قرآن و اهل بیت

قرآن و عترت

دریچه مسلمانی = مفاهیم و معارف اسلامی ، اتصال به قرآن و اهل بیت

کد آهنگ

قرآن و عترت

من مسلمانم و عاشق امام زمان هستم و این وبلاگ رو بعنوان یک اقـدام در جهت انتظار عملی امام زمان (عج) طراحی کردم و سعی می کنم به اندازه توان خودم تلاش کنم . اینم بگم که دعای کمیل رو خیلی دوست دارم . سعی می کنم تا بتونم دنبال تفسیر قرآن و جلسات تفسیر باشم .
سه خصوصیت دارم .
اول : حاضر نیستم به خاطر آبادی دنیای خودم ، دنیای دیگران رو خراب کنم .
دوم : حاضر نیستم آخرت خودم را بخاطر دنیای دیگران خراب کنم.
سوم : حاضرم به خاطر آباد کردن آخرت دیگران حتی دنیای خودم خراب بشه .

ضمنا اکثر مطالب وبلاگ ، تماما نوشته خودمه . می دونم سلیقه ها متفاوته اما امیدوارم مطالب نوشته شده جوری باشه که تفسیر درستی از مفاهیم دینی انجام داده باشم هر مطلب هم که از جای دیگه ای هست منبعش نوشته شده .

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
ذكر ايام هفته
ذکر روزهای هفته
ايام هفته
تاریخ روز
اوقات شرعي
اوقات شرعی
دعاي فرج
دعای فرج
همراه با قرآن
آیه قرآن تصادفی
دانشنامه سوره ها
سوره قرآن
تدبر در قرآن
آیه قرآن
وصيتنامه شهدا
وصیت شهدا
ساعت
ساعت فلش مذهبی

۱۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است


خدایا!بیامرز براى من آن گناهانى را که پرده حرمتم میدرد،و بیامرز براى من آن گناهانى را که کیفرها را فرو میبارند،و بیامرز برایم گناهانى را که نعمتها را دگرگون میسازند،وبیامرز برایم آن گناهانى را که دعا را باز میدارند،و بیامرز برایم گناهانى که بلا را نازل میکند، خدایا!بیامرز برایم همه گناهانى را که مرتکب شدم،و تمام خطاهایى که به آنها آلوده گشتم .

فرازی از دعای کمیل

دعای کمیل

 • مهدی جعفری زاده

راهنما

۲۵
شهریور


مطالب وبلاگ در بالای صفحه دسته بندی شده و در موضوعات : دعا ، صوت ، قطار زندگی ، در محضر استاد ، قرآن ، اهل بیت ، آلبوم عکس تقسیم شده و می توانید با کلیک بر روی موضوع مورد نظر در نوار سیاه بالای صفحه سریعتر به موضوعات مورد نظر دسترسی داشته باشد .

 • مهدی جعفری زاده

قطار زندگی

۲۵
شهریور

مجموعه کامل قطار زندگی

اتفاقات روزمره نویسنده وبلاگ و تفسیر آنها بر اساس معارف اسلام 

 برای دیدن این مجموعه تاثیرگذار روی لینک زیر کلید کنید

 • مهدی جعفری زاده
این هم مطلبی از وبلاگ دوست عزیزم
آدرس وب :
 http://yousofzahra66.mahdiblog.com

امام زمان(عج) در صحیفة سجادیه 


مهدویت در نگاهی به زبور آل محمد(ع)
مقدمه
یکی از افتخارات شیعه داشتن گنجینه‌ای از نیایش‌ها و مناجات است که از امام سجاد(ع)، چهارمین پیشوای شیعیان، برجای مانده است.
مجموعة باعظمت صحیفة سجادیه دارای سلسله مفاهیم بلند و معارف ناب دینی است که در قالب دعا و نیایش به طرز خارق‌العاده‌ای بیان شده است. این ساختار در حالی که قالب نیایش را حفظ کرده، مجموعه‌ای وسیع از مباحث اعتقادی شیعی را شامل مباحث عرفانی، اخلاقی، تربیتی، اجتماعی و سیاسی، آموزش داده، یا تقویت می‌کند. بی‌شک خلق چنین اثری جز از طریق ارتباط با مصدر لایتناهی الهی ممکن نیست و بدون تردید این خود از مصادیق حقانیت و شایستگی بی‌بدیل صاحب این سخنان حکایت دارد.

در ماه‌های با عظمت رجب، شعبان و رمضان مناسب‌تر است که با نگاهی به صحیفة سجادیه دل و جان خودمان را از این معدن پرفیض بهره‌مند کنیم.

 از میان پنجاه و چهار دعای این کتاب شریف، دعای 47 و 48، اشاره‌ای به مهدویت و مباحث مرتبط به زمانة ظهور و موضوع انتظار دارد که در ذیل به آن اشاره شده است:

 • مهدی جعفری زاده

بنده یعنی !

۲۱
شهریور

با اینکه سعی می کنم تمام مطالب وبلاگم از خودم باشه

اما این مطلب از وبلاگ مفید جوالدوز تقدیم شما

من چه می کنم؟

"وَ أَنِ اعْبُدُونی‏ هذا صِراطٌ مُسْتَقیم‏"  (یس 61)

خدا گفته "بنده من می خواهی صراط مستقیم را پیدا کنی؟

عبد من باش! همین راه، راه مستقیم است"


عبد یعنی بنده بودن 

بنده بودن یعنی مطیع محض بودن

مطیع محض بودن یعنی هر چه مولی گفت بگوییم چشم

هر چه مولی گفت بگوییم چشم، یعنی حرف بقیه هیچ هیچ!

ولی ما...

- عروسی که میگریم. خیلی دوست داریم عبد باشیم، اما یک شب موسیقی گذاشتن و رقصیدن و ... که اشکالی ندارد!

- دخترمان را می خواهیم شوهر بدهیم، درست است که ایمان مهم است اما آیا نباید داماد یک شغل درست و حسابی داشته باشد؟!

- بالاخره باید توی این دوره و زمانه به روز باشیم. نمی شود که ماهواره نداشته باشیم!

- توی مهمانی همه زنها با مردها سلام و احوال پرسی می کنند و شوخی و خوش و بش و ... بالاخره قوم و خویش هستیم، نمی شود که!!!

 • مهدی جعفری زاده

مقایسه

۱۹
شهریور

این روزا دارم مطالب جالب رو از وبلاگهای دوستام انتخاب و تو وبم می ذارم 

اینم مطلبی از سایت خوب "با ولایت تا شهادت"


این عکس هارو تو سایت ها دیدم و گفتم مقایسشون خالی از لطف نیست. نمونه کارت های دعوت به عروسی زمان دفاع مقدس و زمان حاضر ( البته این بهترین و پوشیده ترین نوعشه، بدتراش هم بود .... )


کارت عروسی


کارت عروسی 2

برگرفته شده از hadihoseini.blog.ir
 • مهدی جعفری زاده
این هم مطلبی از وب مفید قاصدون


امروز در حالی که در اینترنت به دنبال مطلبی بودم، به سوال یا (بهتر بگویم) اشکال جالبی برخوردم که نوشته شده بود:

"در یکی از ﻣﺪﺍﺭﺱ ﻣﺬﻫﺒﯽ ﺗﻬﺮﺍﻥ معلم در نمازخانه مدرسه درباره داستان آدم و حوا صحبت میکرده ﻭ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﭽﻪ ﻫﺎﯼ ﮐﻼﺱ ﺍﻭﻝ ﺩﺑﺴﺘﺎﻥ، ﺍﺯ ﻣﻌﻠﻤﺶ ﭘﺮﺳﯿﺪﻩ ﻣﮕﺮ ﻭﻗﺘﯽ ﺷﯿﻄﺎﻥ ﺑﻪ ﺁﺩﻡ ﺳﺠﺪﻩ ﻧﮑﺮﺩ، ﺧﺪﺍ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺑﻬﺸﺖ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﻧﮑﺮﺩ؟ ﻣﻌﻠﻢ ﮔﻔﺘﻪ: ﺑﻠﻪ ﻫﻤﯿﻨﻄﻮﺭ است. ﺷﺎﮔﺮﺩ ﮔﻔﺘﻪ: ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻪ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻭﺍﺭﺩ ﺑﻬﺸﺖ ﺑﺸﻮﺩ ﻭ ﺁﺩﻡ ﻭ ﺣﻮﺍ ﺭﺍ ﮔﻮﻝ ﺑﺰﻧﺪ ﺗﺎ درخت (سیب) ﺭﺍ ﺑﺨﻮﺭﻧﺪ؟ ﻣﻌﻠﻢ ﻓﻘﻂ ﺳﮑﻮﺕ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﻫﯿﭻ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﮔﻔﺘﻦ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ..."

 • مهدی جعفری زاده

امام رئوف

۱۳
شهریور
اگر جدا کنی مرا از خود کمتر از صفرم

و اگر کنار تو باشم فزون تر از هر عددم


دانلود فایل آهنگ علی فانی برای امام رضا علیه السلام

عنوان: امام رئوف

حجم: 3.94 مگابایت

 • مهدی جعفری زاده

در حالی که دختران در سبک زندگی و فرهنگ ایرانی اسلامی از متعالی‌‏ترین جایگاه برخوردارند، دوری از این سبک زندگی موجب شده تا دختران جامعه ایرانی- اسلامی در نوک پیکان تهاجم فرهنگی قرار بگیرند.

حضرت معصومه

اول ذیقعده روز میلاد با سعادت بانوی با کرامت اهل بیت، حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت است؛ دهه پر برکتی که آغازش میلاد مبارک دختر گرامی هفتمین امام شیعیان و پایانش میلاد مسعود خورشید تابناک ایران زمین، سلطان قلب‏های عاشقان اهل‏بیت عصمت و طهارت حضرت علی‌‏بن موسی‏‌الرضا پسر حضرت امام کاظم(ع) گره خورده است. روز میلاد حضرت معصومه (س) اما یک مناسبت دیگر را هم در دل خود جای داده است و روز میلاد دختر پاکدامن امام هفتم، بهترین بهانه است تا روز ملی دختران نام گیرد؛ دختران پاک‏‌نهادی که در فرهنگ و سبک زندگی ایرانی- اسلامی جایگاهی ویژه دارند و بی‌‏تردید همین رتبه و تراز بالا سبب شده تا در برنامه‌‏ریزی‏‌های‏ غرب برای سقوط و انحطاط جوامع اسلامی، دختران به‌‏عنوان مادران آینده و کسانی‌‏که قرار است از دامنشان مرد به معراج برسد، مورد هجمه‏‌های فرهنگی قرار می‏‌گیرند.
منبع :http://tvshia.com
متن کامل مقاله در ادامه مطلب
 
 • مهدی جعفری زاده

 

ای خدا آیا چنین است که صدای بنده مسلمانی را بشنوی که به خاطر نافرمانى طعم عذاب را چشیده و میان درکات دوزخ به علّت جرم و جنایتش محبوس شده،و حال آنکه در درگاهت سخت ناله‏ میزند،همچون ناله آن‏که آرزومند رحمت توست،و با زبان اهل توحیدت تو را میخواند،و به ربوبیّتت به پیشگاهت توسّل میجوید، اى مولاى من،چگونه در عذاب بماند و حال آنکه امید به بردبارى گذشته‏ات دارد یا آتش چگونه او را به درد آورد درحالیکه بخشش و رحمت تو را آرزو دارد .                     فرازی از دعای کمیل

 • مهدی جعفری زاده

بیمه

۰۶
شهریور


عکسهای زیر همه از حوادثی هستند که توی فاصله چند روز در شهر ما یعنی تایباد یا بهتر بگم توی گمرک اتفاق افتاده . 

بیمه1

بیمه2

بیمه3

بیمه4

حالا می دونید اگه این وسایل بیمه باشند

خیالشون راحته و مشکل زیادی براشون پیش نمی یاد .

می خوام بگم شما فکر می کنید بهترین بیمه ای که می تونید خودتون رو بکنید چیه ؟ البته منظور بیمه معنویه . یعنی شما فکر می کنید چه چیزی و چه کاری باعث بیمه شدن شما در دنیا از شر شیطان و بیمه شدن شما در برابر آتش جهنم می شه . نمی خوام برای این مطلب جوابی بگذارم . پس خودتون جوابش رو بگید و سعی کنید تو زندگیتون دنبال این بیمه معنوی باشید . !!!!

 • مهدی جعفری زاده

کار فرهنگی

۰۴
شهریور
فیلم شهید بابایی یا فیلم های دیگه از دلیرمردان نیروی هوایی و دفاع مقدس رو تلویزیون زیاد نشون داده . خب مسلما ما توسط این فیلم ها هم با این دلیرمردان آشنا شدیم و هم در مورد دفاع مقدس یه اطلاعاتی نصیبمون شد و هم هدف فیلم که برانگیخته شدن احساس وطن دوستی و حس دفاع از وطن و افتخار به ایرانی بودن مون برانگیخته شد اما برای بچه هامون خیلی تاثیر نداشت چون اصلا سریال و فیلم سینمایی برای بچه ها طراحی نمیشه اما این وسط یه سری آدم انیمیشن هایی ساختن که وقتی بچه من این انیمیشن ها رو می دید احساس ایران دوستی رو می شد از حرفهاش بفهمی و بعد از دیدن این انیمیشن ها می گفت دشمن ما اسرائیله . این رو می گن کار فرهنگی . ساختن انیمیشن های خیلی جذاب و با کیفیت با موضوعات جنگ ،‌ مبارزه با اسرائیل ضمن پخش بیانات مقام معظم رهبری و به تصویر کشیدن آرمان مسلمانان یعنی فتح کامل سرزمین های اشغالی و نماز خواندن در مسجد الاقصی . من شناخت زیادی از گروه نرم افزاری کوثر ندارم اما فکر می کنم با توجه به اینکه انیمیشن های اونا رو اینترنتی خریدم و دانلود کردم و روی پسر کوچکم خیلی تاثیر داشته ،‌ باید از این گروه حمایت مالی و معنوی بشه تا همچین انیمیشن هایی بیشتر ساخته بشه . حتما از سایت و انیمیش ها شون دیدن کنید . 

آدرس سایت : http://www.kosar3d.com/

انیمیشن خلیج
 • مهدی جعفری زاده

توی هیاهوی این زمان ،‌مواظب باشیم ، همه شک می کنن

اگه می خواین گمراه نشین ، فقط نگاهتون به لب سیدعلی باشه

از علمای دین فاصله نگیرین ،ظهور نزدیکه (ان شاءاله)

نزدیک ظهور که میشه همه شک می کنن ، پس آگاه باشیم


دانلود سخنرانی مذهبی نزدیک ظهور

دریافت

عنوان: نزدیک ظهور
حجم: 517 کیلوبایت
 • مهدی جعفری زاده

ابزار وبلاگ